Guasha

Masáž pochází z Číny. Vznikla před 2000 lety a dosud se tam hojně používá. Gua znamená škrábat a sha je horko. Poškrabování je možné provádět škrabkou z jadeitu. Dříve bylo poškrabování jadeitem určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům, ale časy se mění.  

Poškrabování má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Už odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže. Třezalkový olej, kterým se potírá tělo,  jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesílí pozitivní efekt na psychiku, ovlivňuje speciální procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči.

Guasha je holistická metoda, která účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a její intenzita indikuje stav organismu. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním použití může díky prvotnímu čištění svědit. Její účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Je krátká a účinná, ale nutno podotknout, že je to citlivější metoda.