Jak užívat čínské byliny? 


Alergické příznaky:

Alergické reakce mohou vzniknout na jakoukoliv látku, včetně bylinek, je to ale velice neobvyklé. Ani v případě těžkých alergiků většinou nejsou s užíváním žádné potíže - náš imunitní systém nepřichází běžně do kontaktu s čínskými rostlinami. V případě nečekané reakce bylinný přípravek vysaďte. Bylinky jsou velmi pečlivě testovány proti plísním a těžkým kovům, takže nemusíte mít strach ani obavy z tohoto problému.

Trvanlivost:

Minimální trvanlivost míchaných - t.j. individuálně připravovaných bylinných přípravků je 3 měsíce od data výroby. U patentních přípravků je minimální doba trvanlivosti vyznačena na obalu.

Uchovávání:

Bylinnou směs uchovávejte na suchém a temném místě při teplotách mezi 5°C až běžnou pokojovou teplotou.

Bylinky nenahrazují Vaši medikaci od lékaře, bez dohody s Vaším terapeutem nevysazujte žádné léky!

Jídlo, dávkování, čím zapíjet...

Jídlo:

Bylinky užívejte minimálně 20 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle.
Denní dávkování máte vždy napsané v přiloženém papíru k bylinám nebo přímo na nic (ve formě tablet) - obvyklé dávkování je 2x denně u odvarů, granulí a tablet a 3x denně u wanů (kuliček).

Zapíjet:

Bylinky zapíjejte nejlépe vodou, čaj zelený i černý je k zapíjení nevhodný. Odvary lze osladit medem, eventuálně si po odvaru můžete dát doušek něčeho chuťově lahodnějšího...(zvláště u dětiček např. šťávu nebo slazený ovocný čaj).

Chuť:

Ano, chuť čínských bylinek je jedinečná - nejsou to "lehké čajíčky", jak je známe v podání našeho bylinkářství, ale koncentrované odvary, které v skutku spíše odpovídají jejich čínskému označení Tang (tchang) - polévka. Na začátku užívání se mohou objevit přechodně mírné zažívací obtíže. Tyto příznaky bývají ale pouze dočasné a odeznívají zpravidla do 3 dnů.


Při současném užívání bylinek a léků, případně jiných bylinných přípravků a čínských bylinek, je vhodný odstup - optimální je užití "přes jídlo", to znamená např. léky před jídlem a čínské bylinky hodinu po jídle nebo obráceně.