TDP Lampa

V sedmdesátých letech minulého století byl v Číně zaznamenán v jedné staré keramické továrně zvláštní jev. Tato stará továrna měla velmi nepříznivé pracovní podmínky - dělníci celou pracovní dobu stáli promočení v bahně (jílu) a bylo velmi pravděpodobné, že většina z nich bude ve stáří trpět kloubními obtížemi, nebo nemocemi z vlhka a chladu. Provedené sledování však překvapivě potvrdilo, pravý opak. U dělníků nebyl zdokumentován ani jeden jediný případ kloubních obtíží či podobných problémů. 

Tímto úkazem se začala zabývat skupina vědců, kteří časem objevili vysvětlení, spočívající v infračerveném záření a dlouhé vlnové délce, které vycházelo z keramických pecí. Analýza kovové strusky v peci, hromaděné zde po dlouhá léta, prokázala, že struska obsahuje 33 nerostných druhů. Zajímavý byl však fakt, že těchto 33 minerálů odpovídá stejnému množství esenciálních minerálů lidského těla a při adekvátním zahřátí vyzařují infračervené záření dlouhé vlnové délky velmi podobné záření, které do okolí vysílá lidský organismus. Výsledkem tohoto vědeckého bádání byl tedy fakt, že právě toto záření udrželo dělníky továrny ve stavu zdraví i navzdory naprosto nevyhovujícímu pracovnímu prostředí.

Typické indikace: 

- různé druhy kloubních problémů (vyjma akutních hnisavých zánětů)

- bolesti zad
- obrna lícního nervu
- zlomeniny kostí (podpora hojení)
- syndrom karpálního tunelu
- oběhové problémy
- bolestivá menstruace
- tenisový loket
- nespavost
- urychlení hojení
- urychlení regeneraci při sportu
- zatížení šlach sportem či námahou - bolesti třísel
- svalové spazmy
- neuropatie
- bolesti v rameni
- Bechtěrevova nemoc


Kontraindikace: 

- vysoká horečka
- zánětlivé procesy
- zvýšená krvácivost 
- těhotenství (dle stavu)


Pro zvídavé...

Zásadní součástí TDP lampy je tepelně zpracovaná keramická destička, vyrobená ze speciálního černého jílu. Tato keramická plotna emituje elektromagnetické vlny v infračerveném pásmu mezi 2 a 25 mikrony o intenzitě 28 až 34 mw/cm2. Tato vlnová délka i intenzita koinciduje s parametry záření, které vysílá lidský organismus a je tak lépe absorbována. V lidském organismu záření vyvolá nárůst mikrocirkulace, posiluje imunitní systém, tiší bolest, zlepšuje okysličení a látkovou výměnu tkání. Záření dokáže tkání proniknout až do hloubky 10 cm. 

Zraněnou tkání vlnění proniká ještě hlouběji, protože je méně odolná vůči elektromagnetickým silám, což pro tuto tkáň ještě více zesiluje léčebný efekt záření. 

Čínští vědci zkoumali vliv záření na akupunkturní dráhy a body a zjistili, že působení na tyto reflexní zóny účinek záření rovněž zesiluje.